Розслідуємо: Кримінальні переслідування Судові спори Рейдерство Політичі конфлікти Банкрутства Скандали

Діджиталізація адвокатури: презентовано інноваційний продукт для правників

Сучасні виклики адвокатської професії, діджиталізація, стрімка зміна законодавства та інших баз даних стали причиною пошуку нового ІТ-рішення для правників. Саме тому ЛІГА:ЗАКОН та Національна асоціація адвокатів України (НААУ) у межах партнерства створили інноваційний продукт «LIGA360:АДВОКАТ НААУ», презентація якого відбулася під час прес-брифінгу 24 лютого 2021 р.

Голова ради НААУ та РАУ Лідія Ізовітова, привітавши учасників заходу, зазначила, що цей унікальний продукт став результатом стратегічного партнерства НААУ та ЛІГА:ЗАКОН. Співробітництво поєднало переваги та можливості сторін для комплексного забезпечення адвокатської діяльності членів НААУ та їх сталого професійного зростання. «Система українського законодавства досить динамічна, хаотична і налічує понад 1 млн НПА, тому без цифрових фільтрів працювати досить складно. «LIGA360:АДВОКАТ НААУ» — це інструмент, нове цифрове рішення, що служить робочим онлайн-простором адвоката «під ключ» для ефективного вирішення професійних завдань», — відзначила пані Лідія.

Голова ради директорів компанії ЛІГА:ЗАКОН Марина Бондаренко зазначила, що представлена діджитальна платформа є єдиним продуктом, що містить комплексні рішення, поєднує функції та предмети різних програм ЛІГА:ЗАКОН, що необхідні правнику. «LIGA360:АДВОКАТ НААУ» у форматі робочого столу адвоката вирішує потреби юриста у декількох сферах. Перша група складає інформаційно-сервісні потреби. Сюди входять актуальне законодавство з усіма змінами та доповненнями, повна база судових рішень з можливістю прогнозувати рішення за позовами, сервіс перевірки та моніторингу контрагентів, блок новин і подій НААУ та аналітика від експертів юридичних видань. Також представлений продукт містить ІТ-сервіси: для ФОП передбачена можливість сплачувати податки онлайн та подавати звітність до контролюючих органів.

Другою групою потреб адвоката, що вирішуються за допомогою «LIGA360:АДВОКАТ НААУ», є організаційно-кваліфікаційний сервіс, що допомагає підвищувати кваліфікацію за допомогою вебінарів ВША з нарахуванням балів (з доступом до кабінету адвоката на сайті ВША НААУ), а також дає можливість сплати щорічних внесків до НААУ на фінансування діяльності органів адвокатського самоврядування.

«Унікальними можливостями цього продукту є здійснення контролю своєї репутації у публічному просторі та просування на ринку. Система моніторингу дозволяє шукати та відстежувати інформацію як про власний бренд, так і про діяльність контрагентів, клієнтів, зв’язків між компаніями та персонами. Також передбачена можливість залучення клієнтів завдяки розміщенню інформації в національному професійному юридичному каталозі Liga:BOOK. Цей продукт — ціла екосистема, що містить повний комплекс інструментів для ефективного вирішення професійних завдань», — підкреслила пані Марина.

Під час заходу було представлено функціонал «LIGA360:АДВОКАТ НААУ», що поділяється на взаємопов’язані модулі. Наприклад, модуль судових рішень має декілька частин, серед яких є система «Вердиктум» з більш ніж 90 млн актуальних судових рішень. Блок аналізу представляє по кожному судовому рішенню не тільки резолютивну частину, а й весь ланцюжок, всю історію справи. Є можливість зробити прогноз розгляду справи адвоката: після завантаження у систему позовної заяви ШІ аналізує отриманий файл, відображає усі використані НПА та підбирає найбільш релевантні справи стосовно завантаженої позовної заяви, а також відображає судові рішення, у яких подібні позови було задоволено, частково задоволено чи відмовлено у задоволені. За допомогою цієї платформи можна побачити статистику по конкретному суду чи судді.

Крім того, новий програмний продукт має функцію бізнес-розвідки, тобто пошуку інформації про контрагента, партнера чи клієнта (як юридичну, так і фізичну особу) з урахуванням захисту персональних даних.

Інформаційно-правова частина діджиталізованого продукту має сервіс Time machine, тобто можливість отримати правові акти, що були дійсні на конкретну дату в минулому. База законодавства містить близько 2 млн НПА, щодо яких можна організувати обговорення між колегами, а також поставити моніторинг внесення змін.

Модуль «Ситуації для юриста» поєднує добірки законодавства та практики щодо конкретних випадків. Також передбачена можливість розрахунку дедлайну подачі документів до суду за допомогою калькулятора позовних строків. А на додачу продукт містить аналітику практики від експертів юридичного ринку та можливість фільтрації новин з різних джерел по темах.