Розслідуємо: Кримінальні переслідування Судові спори Рейдерство Політичі конфлікти Банкрутства Скандали

Клієнтоорієнтованість та відкритий банкінг: Рада прийняла зміни до правил платіжних послуг

Парламент прийняв за основу проєкт Закону “Про платіжні послуги” щодо зміни правил платіжних послуг, впровадження відкритого банкінгу та регулювання електронних грошей.

Про це повідомляє інформаційне управління Апарату Верховної Ради України.

Положення законопроєкта № 4364 спрямовані на зміну застарілих підходів до правового регулювання платіжного ринку, розширення кола надавачів платіжних послуг та упорядкування їх діяльності на платіжному ринку.

Нове регулювання передбачає такі ключові зміни на ринку платіжних послуг:

– з’явиться можливість запровадження концепції відкритого банкінгу ( Open banking) в платіжній інфраструктурі України. Це об`єднає різних надавачів платіжних послуг і технологічні платформи в єдину систему, що дасть можливість споживачу користуватися безпечними й інноваційними онлайн-сервісами та управляти своїми коштами. Крім того, це стане кроком до розвитку фінтеху.

– у сфері платіжних послуг в Україні зʼявляться нові суб’єкти. Для небанківських надавачів платіжних послуг стане необов’язковою участь у платіжних системах, щоб надавати послуги з переказу коштів. Це спростить їхню діяльність і надасть нові можливості споживачам. Відповідно, зросте конкуренція на ринку і покращиться якість платіжних послуг.

– випускати електронні гроші та емітувати платіжні картки зможуть не лише банки, але й інші надавачі платіжних послуг, що отримали відповідну ліцензію.

– посилиться рівень захисту платіжних операцій та персональних даних клієнтів. З’явиться вимога про застосування посиленої автентифікації користувачів та підвищяться вимоги до надання послуг з переказу коштів з метою мінімізації кібершахрайства. А також посилиться відповідальність за незаконні дії з платіжними інструментами та засобами доступу до банківських та/або платіжних рахунків.

Нагадаємо, Рада заборонила місцевим депутатам голосувати при конфлікті інтересів.