Розслідуємо: Кримінальні переслідування Судові спори Рейдерство Політичі конфлікти Банкрутства Скандали

Коли судовий розгляд відбуватиметься за відсутності особи, яка притягається до адмінвідповідальності

На розгляд парламентарям подано законопроєкт щодо вимоги про обов’язкову участь особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, під час розгляду справи.

Обґрунтування необхідності прийняття акта

Автори законопроєкту зазначають, що відповідно до статистичних даних кількість справ про адміністративні правопорушення у яких закрито провадження у зв’язку із закінченням на момент їх розгляду строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу, на превеликий жаль давно подолала позначку 50%, у зв’язку з чим не в повній мірі виконуються завдання КУпАП та провадження в справах про адміністративні правопорушення. Крім цього, винні особи уникають відповідальності за вчинене.

Причиною цього є умисна неявка осіб, які притягуються до адміністративної відповідальності, та не виконання їх приводу органами національної поліції у зв’язку з відсутністю таких осіб за місцем проживання, тощо. На повторні виклики осіб, які не з’явилися на виклики до суду, а примусові приводи яких не виконані, витрачаються державні кошти, необхідні на відправку поштової кореспонденції та закупівлю матеріальних цінностей (папір, техніка, тощо), а також робочий час працівників суду.

Що пропонується?

Законопроєктом № 5613 від 03.06.2021 пропонується доповнити частину другу статті 268 Кодексу України про адміністративні правопорушення новим реченням, яким передбачити, що у випадку, якщо привід двічі не буде здійснений працівниками органів внутрішніх справ (Національної поліції) з поважних, незалежних від них причин, то справи, передбачені цією частиною, крім справ про адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією, можуть бути розглянуті суддею за відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.