Розслідуємо: Кримінальні переслідування Судові спори Рейдерство Політичі конфлікти Банкрутства Скандали

Конституційний Суд може визнати незаконними камери автофіксації

В Україні 9 вересня Конституційний Суд на черговому засіданні розгляне справу по скаргах щодо конституційності положень КУпАП, які передбачають залучення до адміністративної відповідальності за порушення ПДР, зареєстровані камерами, з заслуховуванням усних пояснень учасників виробництва і експертів.

Така ж участь може спіткати інспекторів з паркування, як повідомляється на сайті суду.

Суд розгляне скарги про неконституційність залучення до відповідальності власників транспортних засобів за порушення, зафіксовані в автоматичному режимі, або інспекторами з паркування.

Таким чином, Велика палата Конституційного Суду задовольнила клопотання Верховної Ради, яке подано на підставі звернення МВС. Раніше передбачалося, що скарги будуть розглядатися в письмовій формі.

На даний момент КС отримав три скарги на те, що камери автофіксації порушень ПДР не відповідають Конституції. У скаргах вказується на те, що часто штрафи за перевищення швидкості, зафіксовані в автоматичному режимі, приходять не особам, які перебували за кермом у момент порушення правил, а власникам автомобілів.

Українське законодавство передбачає механізм, за яким власник автомобіля може поставити поліцію до відома, що за кермом був не він. Однак, цей механізм далеко не завжди спрацьовує.

“Публічна дискусія говорить про те, що питання з юридичної площини перейшов у політичну”,

– коментує подію юрист Володимир Караваєв, який співпрацює з МВС.