Розслідуємо: Кримінальні переслідування Судові спори Рейдерство Політичі конфлікти Банкрутства Скандали

Рада посилила відповідальність за нетверезе водіння

Рада прийняла закон №2695, який посилює відповідальність за керування транспортними засобами чи скоєння ДТП у стані алко- чи наркосп’яніння.

Про це повідомляє інформаційне управління Апарату Верховної Ради України.

Законом № 2695 внесено зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу, а також законів України «Про дорожній рух» та «Про Національну поліцію», якими:

  • посилено відповідальність за керування транспортними засобами, річковими, морськими або маломірними суднами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння;
  • змінено механізм притягнення до відповідальності за адміністративні правопорушення, зафіксовані в автоматичному режимі, скасувавши нарахування штрафних балів;
  • поліцейським дозволено використовувати технічні засоби відеозапису з обов’язковим долученням матеріалів відеофіксації до протоколу про адміністративне правопорушення тощо.

За водіння у нетверезому стані штрафуватимуть на 17 000 грн та позбавлятимуть водійських прав на рік, якщо людина вдруге сіла п’яна за кермо, то штраф складатиме 40 000 грн. Але суд може вирішити продати його машину примусово, а гроші надійдуть порушнику.

У разі, якщо людина втретє сяде п’яна за кермо, тоді машину суд може забрати, а гроші за неї йдуть в бюджет країни, а не власнику. Крім того, за повторне керування автомобілем у нетверезому стані упродовж року суд може присудити адміністративний арешт на 10-15 діб.

Що чекатиме водія, який спричинив ДТП та керував авто в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння?

  • у разі завдання потерпілому тілесного ушкодження середньої тяжкості –  позбавлення волі на строк до трьох років з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк від трьох до п’яти років.
  • у разі завдання тяжкого тілесого ушкодження – позбавлення волі на строк від трьох до восьми років з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк від п’яти до восьми років.
  • у разі смерті потерпілого –  позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк від п’яти до десяти років.
  • у разі загибелі кількох осіб – позбавлення волі на строк від семи до дванадцяти років з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк від семи до десяти років.