Розслідуємо: Кримінальні переслідування Судові спори Рейдерство Політичі конфлікти Банкрутства Скандали

Суд виніс вирок у смертельній дтп, яким водія засудив до 3 років позбавлення волі та стягнув з нього на користь потерпілих 700 000 грн. заподіяної шкоди

Майже через 3 роки після надходження справи до суду, суд ухвалив обвинувальний вирок у резонансній справі за фактом ДТП, якою спричинено смерть потерпілого.

Події відбувались у червні 2019 року в Дніпровському районі міста Києва.

На проїзній частині бульвару Перова, відбулось зіткнення чотирьох легкових автомобілів.

В результаті даної ДТП пасажири одного з легкових автомобілів отримали тілесні ушкодження та були госпіталізовані. Один з пасажирів від отриманих травм помер в лікарні.

Відносно винного водія до Дніпровського районного суду міста Києва було скеровано обвинувальний акт.

Хоч обвинувачений і визнав свою вину, однак розгляд справи тривав декілька років.

Судові засідання постійно зривались, а слухання справи переносились. І основною причиною такого «затяжного» судового процесу стали саме дії обвинуваченого, який постійно ініціював відкладення розгляду справи. Оголошений у 2020 році карантин також став принагідним цьому інструментом.

У справі, на момент завершення судового розгляду, налічувалось понад 30 клопотань про відкладення розгляду справи.

З одного боку, декларуючи про визнання своєї вини та про щире каяття, обвинувачений, як під час свого допиту, так і в судових дебатах, звертав увагу суду на тому, що потерпіла є особою похилого віку – 1933 року народження, цим самим намагався сформувати враження у суду, що по суті, тяжких наслідків не відбувалось, а життя, як вказав обвинувачений, – продовжується далі.

Ухвалюючи обвинувальний вирок та призначаючи реальну міру покарання, суд не взяв до уваги визнання обвинуваченим вини, а також враховував і те, що в результаті ДТП обвинувачений не сплатив на користь потерпілих навіть часткової компенсації.

Врешті, суд визнав обвинуваченого винним та призначив йому покарання у виді 3 років позбавлення волі з позбавленням права керування транспортними засобами на 1 рік, а також задовольнив цивільні позови потерпілих, стягнувши на їх користь матеріальну та моральну шкоду в сумі понад 700 000.00 грн.