Розслідуємо: Кримінальні переслідування Судові спори Рейдерство Політичі конфлікти Банкрутства Скандали

Вбивство Гандзюк: Угоду з Павловським не узгодили з батьком. У ГПУ пояснюють чому

Віктор Гандзюк у Facebook, речник Генпрокуратури Андрій Лисенко у коментарі “Українській правді”

Батько загиблої активістки Катерини Гандзюк скаржиться, що прокуратура не узгодила з ним, як із потерпілим, угоду із фігурантом справи Ігорем Павловським. У Генпрокуратурі пояснюють це нормою закону.

Віктора Гандзюка: “Є інформація, що прокуратура збирається затвердити угоду з Собакою без моєї згоди. І провести суд по ньому тишком – нишком. Мені прокуратура ніякої угоди не показувала і взагалі інформація по Павловському для мене і мого адвоката закрита”.

 Віктор Гандзюк подав до Херсонського міського суду заяву про дотримання його прав як потерпілого у справі Павловского. Там він дізнався, що справу передали в Приморський суд міста Одеси, за клопотанням Верховного суду.

 У квітні 2019 року на підставі отриманих доказів в ході досудового розслідування Павловському було змінено підозру на ч.1.ст.396 КК (“Заздалегідь не обіцяне приховування тяжкого чи особливо тяжкого злочину”). За цією статтею передбачена відповідальність за завдання шкоди суспільним інтересам.

 Андрія Лисенка: “Тому угода з обвинуваченим укладається без письмової згоди з потерпілою стороною. А перенос розгляду справи до суду в Одесі, як зазначено в ухвалі ВС, пов’язаний із вийнятковими обставинами кримінального провадження, необхідністю забезпечення безпеки обвинуваченого, який дає викривальні покази щодо замовників вбивства, та перебуванням його в місті Одеса”.

Павловський 28 липня відвідав футбольний матч в Одесі. У ГПУ пояснили, що термін запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту, обраний йому, сплив, а прокурори не стали подавати клопотання про продовження дії запобіжного заходу “через стан його здоров’я”.