Розслідуємо: Кримінальні переслідування Судові спори Рейдерство Політичі конфлікти Банкрутства Скандали

Як виправити помилку в паспорті – роз’яснення Мін`юсту

Буває, що помилка в одній літері у паспорті, свідоцтві про народження, інших документах у написанні імені, прізвища, дати чи місця народження призводить до величезних труднощів під час оформлення спадщини, укладанні угод та в інших життєвих ситуаціях.

Як виправити помилку в актових записах цивільного стану, – пояснювали у Міністерстві юстиції.

У міністерстві радять звертатися до відділу ДРАЦС за місцем проживання чи реєстрації  із заявою. Звертатися можуть особи, щодо яких складено актовий запис, один з батьків, опікун, піклувальник дитини, опікун недієздатної особи, спадкоємці померлого, представники органу опіки та піклування при здійсненні повноважень з опіки та піклування стосовно особи, яка має право на подачу такої заяви.

До поданої заяви необхідно додати такі

документи, як свідоцтва,  у яких  зазначені неправильні, неповні відомості або відомості, які підлягають зміні, а також інші документи, необхідні для розгляду заяви та вирішення питання по суті, наприклад, повні витяги з Державного реєстру актів цивільного стану громадян чи копії відповідних актових записів цивільного стану, на підставі яких вирішується питання щодо необхідності внесення змін або відмови у цьому.

Якщо актовий запис, в який треба внести зміни, знаходиться в іншому відділі ДРАЦС, то справу надішлють до туди для виконання. Підставою для внесення змін також може бути рішення суду, в якому зазначено, які саме зміни необхідно внести до актового запису про народження.

Питання про внесення змін до актових записів цивільного стану мають розглянути у тримісячний термін. За наявності поважних причин цей строк можуть продовжити, але не більше ніж на 3 місяці.