Розслідуємо: Кримінальні переслідування Судові спори Рейдерство Політичі конфлікти Банкрутства Скандали

Зеленський вніс у Раду законопроєкти про множинне громадянство

Президент України Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкти, які, зокрема, дозволяють множинне (подвійне) громадянство та встановлюють відповідальність за його приховування для чиновників. Відповідні документи зареєстровано і оприлюднено у четвер, 2 грудня, на сайті Верховної Ради.

Президентські законопроєкти не містять прямих згадувань про множинне громадянство. Однак в них немає формулювань, які це забороняють. Так, у законопроєкті №6368 йдеться про порядок набуття та припинення громадянства України. Серед іншого, в ньому йдеться, що для іноземців або осіб без громадянства умовами прийняття до громадянства України є “подання декларації про визнання громадянином України або зобов’язання припинити іноземне громадянство, або декларації про відмову від іноземного громадянства та визнання себе лише громадянином України, або декларації про відсутність іноземного громадянства”.

“Якщо громадянин України набув громадянство іноземної держави або держав, то у правових відносинах з Україною він визнається лише громадянином України. Якщо іноземець набув громадянство України, то у правових відносинах з Україною він визнається лише громадянином України”, – йдеться у документі.

У пресслужбі Офісу президента зазначили, що цей законопроєкт актуалізує положення законодавства у сфері громадянства та уточнює повноваження державних органів, які беруть участь у розв’язанні питань громадянства України. “Таким чином ми врегулюємо питання, які стосуються подвійного громадянства”,- цитує пресслужба Зеленського.