Розслідуємо: Кримінальні переслідування Судові спори Рейдерство Політичі конфлікти Банкрутства Скандали

Змінено законодавче регулювання договорів

При укладенні договору досить часто трапляється так, що особи не надають достатньо уваги умовам самого договору, які подекуди є досить кабальними- поянсюють фахівці Адвокатського об’єднання «Вишневий і Партнери» .Зокрема це стосується угод про надання фінансових послуг. Як наслідок- бідкання про введення в оману. Тож нардепи подбають, аби споживачі стали розумнішими, а кредитори — багатшими.

Для цього розроблений законопроект «Про фінансові послуги та фінансові компанії» (№5065). На майже ста сторінках група авторів спробувала по-новому врегулювати правовідносини на цьому ринку. Ідеться про страхування, ломбарди, лізинг, факторинг тощо.

Звісно, акцент робиться на захисті прав споживачів і державному контролі за діяльністю небанківських фінустанов. 

Серед цікавинок — обов’язок споживача відповідально обирати фінансову послугу та уважно ознайомлюватися з умовами договору. Також позичальник має «враховувати власні можливості щодо виконання взятих на себе зобов’язань». І навіть не право, а обов’язок звертатися за роз’ясненнями щодо тих умов, які будуть не зрозумілі. Але — до підписання договору.

Тобто фактично запроваджується презумпція обізнаності з умовами надання послуги та можливості виконання договору. Отже, потім суди не братимуть до уваги посилання на невигідність умов чи введення в оману «дрібним шрифтом».

Щоправда, надавачі послуг не зможуть в односторонньому порядку змінювати умови та розривати договір у разі відмови споживача погодитися на нові.

Якщо у Вас виникли додаткові питання для отримання консультації телефонуйте в Адвокатське об’єднання «Вишневий і Партнери»+ 38 (098) 000 2411 або пишіть: